פרופיל שחור לבן

אודות

שלמה שחר (נולד ב-1961) עורך דין ומשפטן, הוא האפוטרופוס הכללי, הכונס הרשמי והנאמן הציבורי לשעבר, של מדינת ישראל.

שחר הוא בעל תואר שני במשפטים, מומחה לניהול חברות במשבר, דיני חדלות פירעון של יחידים בהליך פשיטת רגל וחברות בהליכי הבראה ופירוק, דיני תאגידים, דיני כשרות משפטית ואפוטרופסות, דיני נאמנות, דיני הקדשות, דיני מקרקעין ומשפט מנהלי.

שחר מתגורר בפתח תקווה. הוא נשוי לשרון ואב לשלשה בנים ובת.

אודות האתר

בינואר 2002  ארבעה חודשים לאחר שמלאו לי 40, הגעתי למשרדי הנהלת אגף האפוטרופוס הכללי שבבניין שערי העיר בירושלים. המעלית נעצרה בקומה הרביעית ובמערכת הכריזה נשמע קול נשי: "קומה רביעית. משרד המשפטים. האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי". דלת המעלית נפתחה. יצאתי מהמעלית ולתדהמתם של הנוסעים שנותרו בה, השבתי לגברת שבמערכת הכריזה: "נעים מאוד. זה אני".

האפוטרופוס הכללי היוצא שמואל צור (שלימים התמנה לשופט בבית הדין הארצי לעבודה) המתין לי בחדרו המרווח בקצה המסדרון שהנוף הירושלמי המיוחד המשקיף ממנו משתרע מבניין הכנסת במזרח עד הטיילת של רמת הנציב בצפון. זו לא הייתה הפעם הראשונה בה נפגשנו. שבע שנים קודם לכן זימן אותי צור מהשוק הפרטי לתפקיד מנהל היחידה הארצית באפוטרופוס הכללי בו כיהנתי משך תקופה של כשנתיים עד שהודעתי לו על עזיבתי את התפקיד , לאחר שסברתי כי לא אוכל למצות בו את מלוא יכולותיי האישיות בשנים הבאות.  צור נתן לי סקירה קצרה של הנושאים והאתגרים שעמדו על הפרק בניהול האגף. לא נדרשתי לחפיפה ארוכה לאחר שהכרתי את פעילות האגף מקרוב גם בכהונתי כיועץ המשפטי למשרד המשפטים טרם המינוי לתפקיד האפוטרופוס הכללי והכונס הרשמי.

ואכן מכאן החל מסע מרתק משך תקופה של קרוב לעשור בה כיהנתי בתפקיד מרתק ומאתגר ושבה עסקתי בנושאים שונים ומגוונים הנוגעים לחיי המשפט והכלכלה של אזרחים רבים במדינה, אם בעניינים כלליים ואם במקרים פרטניים שזכו לתהודה כזו או אחרת בתקשורת. תחנה זו של כהונה בתפקיד זה הייתה משמעותית מאוד עבורי אך אחת מיני רבות בהם עסקתי בפעילות ציבורית ומשפטית בתחום העסקי והדין האישי.

באתר תוכלו למצוא מאמרים, כתבות, פרשנויות ופרסומים הנוגעים לתחנות השונות בימי חיי או רלבנטיים לניסיון ולידע שצברתי בהם.